ODGOVOR STOŽERA CIVILNE ZAŠTITE- ODRŽAVANJE MEĐUDRUŠTVENIH NATJECANJA

 

 

 

Uslijed nastale situacije i posljedica uzrokovanih posebnim okolnostima korona virusom – COVID -19, nastale su i nedoumice u provođenju kako lovnih, tako i usko povezanih aktivnosti lovačkih udruga na području naše Županije. Jedna od tih aktivnosti je i lovno streljaštvo koje među našim udrugama ima dugogodišnju tradiciju.

Lovački savez Varaždinske županije u nekoliko je navrata prema Stožeru civilne zašite Varaždinske županije slao upite vezane uz održavanje takmičenja u lovnom streljaštvu.

Iz posljednjeg odgovora Stožera civilne zaštite Varaždinske županije može se izvesti zaključak kako je dopušteno održavati sportska natjecanja, pa tako i takmičenje u gađanju glinenih meta, uz pridržavanje svih općih protuepidemijskih mjera i posebnih preporuka i uputa koje HZJZ objavljuje na svojim mrežnim stranicama.